Goprowcy uratowali 63-letnią turystkę na Małym Skrzycznem

Goprowcy uratowali 63-letnią turystkę na Małym Skrzycznem

 

Goprowcy uratowali 63-letnią turystkę na Małym Skrzycznem

Data Wydarzenia: 8 września, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Podczas przygotowań do górskich wędrówek bardzo ważne jest zabranie ze sobą leków, jakie używa się na co dzień w przypadku chorób przewlekłych lub uczuleń. Przekonała się o tym 63-letnia turystka, która została ukąszona przez owada na zboczach Małego Skrzycznego – goprowcy musieli wyjechać jej na ratunek.

Zawiadomienie o nagłym wypadku zgłosiła koleżanka poszkodowanej. Okazało się, że w wyniku niepozornego ukąszenia owada u 63-letniej kobiety pojawiła się silna reakcja alergiczna, która przerodziła się szybko w wstrząs anafilaktyczny. Na szczęście towarzyszka zdążyła podać jej dawkę adrenaliny, jaką turystka powinna mieć stale przy sobie zgodnie z zaleceniami lekarza. Działania goprowców ograniczyły się więc do monitorowania stanu nieprzytomnej 63-latki i wezwaniu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej, goprowcy bezpiecznie przewieźli poszkodowaną 63-letnią turystkę do Szczyrku.

fot. GOPR Beskidy – FB / Ł. Dunat
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.