GOPR - trudny początek roku na Babiej Górze

GOPR – trudny początek roku na Babiej Górze

——

Data Wydarzenia: 1 styczeń, 2021;
Miejsce: Babia Góra;

——

Dla Sekcji Babiogórskiej Beskidzkiego Oddziału GOPR rok 2022 rozpoczął się wyjątkowo pracowicie. Ratownicy przeprowadzili aż trzy skomplikowane akcje ratownicze w ciągu zaledwie kilku pierwszych godzin nowego roku. Działania utrudniały niesprzyjające warunki atmosferyczne panujące na Babiej Górze w dniu 1 stycznia.

Pierwsza akcja miała miejsce już kilka minut po północy, kiedy to turystka uszkodziła sobie bark w trakcie schodzenia z góry. Dyżurni po zabezpieczeniu rany odprowadzili poszkodowaną do stacji na Markowych Szczawinach, skąd została zabrana do szpitala.

Dosłownie dziesięć minut później, ratownicy otrzymali zgłoszenie o dwójce turystów, którzy utknęli w okolicach szczytu i z powodu mgły, silnego wiatru oraz intensywnych opadów deszczu nie potrafili zejść na dół. Oddział GOPR ściągnął ich z wierzchołka, jednak z powodu niezadowalających warunków pogodowych działania ratownicze przedłużyły się znacznie aż do rana.

GOPR - trudny początek roku na Babiej Górze

Z kolei trzecia akcja rozegrała się w godzinach przedpołudniowych – ratownicy wyruszyli po kolejną dwójkę turystów, którzy stracili orientację w terenie po południowej stronie Babiej Góry. Ich również odwieziono do Markowych Szczawin.

GOPR - trudny początek roku na Babiej Górze

Łącznie w tych trzech wyprawach ratunkowych brało udział aż 13 ratowników z Beskidzkiego Oddziału GOPR.

fot. GOPR Beskidy Facebook

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.