GOPR ostrzega - niebezpiecznie na Babiej Górze!

GOPR ostrzega – niebezpiecznie na Babiej Górze!

——

Data Wydarzenia: 1 grudzień, 2021;
Miejsce: Beskid Żywiecki, Babia-Góra;

——

Na Babiej Górze w Beskidzie Żywieckim od dnia 1 grudnia obowiązuje 1. stopień zagrożenia lawinowego. Zwłaszcza w najwyższych partiach pasma Babiogórskiego panują wyjątkowo trudne warunki do turystyki górskiej – pokrywa śniegu wynosi 70 centymetrów, a wędrówkę utrudnia silny, porywisty wiatr.

O występującej na szlaku niezwykle niesprzyjającej aurze przekonał się jeden z turystów. Mężczyzna wybrał się na pieszą wycieczkę około godziny 13:00 – planował zejść z wierzchołka w kierunku Przełęczy Brona i Markowych Szczawin, ale stracił orientację w terenie w okolicy Stańcowego Siodła. Jednakże dzięki aplikacji Ratunek informacje o położeniu zagubionego szybko dotarły do ratowników GOPR, którzy naprowadzili go z powrotem na szlak do miejsca spotkania z dyżurnymi z Markowych Szczawin. Turysta nie potrzebował pomocy medycznej, więc odwieziono go do Przełęczy Lipnickiej.

Gorąco apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas wyboru trasy do pieszych, górskich wędrówek.

fot. GOPR Beskidy

p.s.
Przed wyjściem na zimowy szlak warto się zapoznać z Zasadą STOP.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.