GOPR i pracowity pierwszy tydzień sierpnia w Beskidach

GOPR i pracowity pierwszy tydzień sierpnia w Beskidach

 

GOPR i pracowity pierwszy tydzień sierpnia w Beskidach

Data Wydarzenia: 1-7 sierpnia, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Pierwszy tydzień sierpnia, czyli początek drugiej połowy wakacji, okazał się wyjątkowo pracowity dla służb GOPR w Beskidach. W ciągu siedmiu dni od 1 do 7 sierpnia goprowcy wyjeżdżali na akcje ratownicze aż 21 razy, podczas których pomogli 22 osobom poszkodowanym.

Pośród interwencji dominowały przypadki w postaci wypadków rowerowych i turystycznych, które często miały miejsce w godzinach wieczornych lub nocnych. Oprócz zwykłych akcji ratowniczych służby GOPR brały udział w wyprawie poszukiwawczej w Jaskini w Trzech Kopcach, gdzie ratowano zagubionych turystów, a także wspomagały ratowników medycznych w transporcie poszkodowanych do szpitala polowego na Pol’and’Rock Festival.

Jak zwykle w cotygodniowych bilansach interwencji GOPR, ratownicy przypominają, by przed wyjściem na szlak przygotować się odpowiednio do podróży, sprawdzić prognozę pogody i zainstalować aplikację Ratunek.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.