GOPR i pierwszy weekend wakacji w Beskidach

GOPR i pierwszy weekend wakacji w Beskidach

 

GOPR i pierwszy weekend wakacji w Beskidach

Data Wydarzenia: 28 czerwca, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Aż 13 wypadków, 14 poszkodowanych i wiele emocji na szlakach ‐ tak wyglądał pierwszy weekend wakacji służb GOPR na terenie Beskidów. Ładna pogoda w połączeniu ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi wywołała spory ruch nie tylko turystyczny czy rowerowy, ale także i paralotniarski.

Jedno ze zgłoszeń z soboty 25 czerwca dotyczyło młodej pary, która w późnych godzinach nocnych wyruszyła na szlak, ale z powodu złego przygotowania do wędrówki zabłądziła w okolicy Skalitego bez mapy, latarek czy zapasu wody. Dyżurni ratownicy GOPR uratowali ich dzięki lokalizacji na mapie Beskidów w aplikacji Ratunek.

Kolejne dwa wezwania dotyczyły wypadków z udziałem paralotniarzy. W sobotę 25 czerwca na szczycie Skrzycznego paralotniarz w wyniku błędu w postaci skręcenia taśm uderzył w stok. Ratownicy stwierdzili u poszkodowanego uraz kręgosłupa, dlatego mężczyzna został przewieziony do szpitala śmigłowcem LPR. Z kolei w dniu 26 czerwca drugi paralotniarz zawisnął na drzewie w rejonie góry Becynek. Służby GOPR ściągnęli go z pomocą technik liniowych.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.