GOPR Beskidy - pracowita majówka dla ratowników

GOPR Beskidy – pracowita majówka dla ratowników

 

GOPR Beskidy - pracowita majówka dla ratowników

Data Wydarzenia: 30 kwietnia – 3 maja, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Koniec drugiego weekendu majowego to dobry czas na podsumowania. GOPR Beskidy opublikowało bilans wszystkich akcji ratowniczych, w jakich ratownicy brali udział od 30 kwietnia do 3 maja włącznie: w sumie uczestniczyli w 12 interwencjach, m.in. w Grojcu, na Babiej Górze oraz na Rycerzowej.

Wszystkie zgłoszenia dotyczyły głównie wezwań do poszkodowanych z drobnymi problemami natury zdrowotnej i medycznej. W sobotę 30 kwietnia górskie pogotowie odwiedziło Wiosenny Festiwal Biegowy w Żywcu, gdzie jeden z biegaczy zasłabł na ostatnim podbiegu w okolicy Grojca. Dzień później ratownicy udzielili pomocy dwójce turystów z urazami nóg. W dniu 2 maja ewakuowano poszkodowaną na noszach SKED z rejonu Przełęczy Brona na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego, a także uratowano turystę z bólem brzucha za pośrednictwem aplikacji Ratunek.

Wszystkie akcje GOPR Beskidy zakończyły się przewiezieniem osób poszkodowanych w bezpieczne miejsce lub do szpitala pod opiekę lekarzy.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.