GOPR Beskidy otrzymało dofinansowanie z rządu

GOPR Beskidy otrzymało dofinansowanie z rządu

——

Data Wydarzenia: 20 grudzień, 2021;
Miejsce: Beskidy;

——

Dnia 16 grudnia wiceminister Maciej Wąsik oraz przedstawiciele Górskiego i Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podpisali umowę na szczytny cel w postaci zakupu sprzętu dla górskich służb ratowniczych. Do ugody doszło na skutek wniosku, który został wcześniej złożony do odpowiednich organów władzy w 70. rocznicę powstania GOPR.

Łączna kwota przyznanego dofinansowania wynosi ponad 15 mln złotych, z czego prawie 10 mln złotych trafi bezpośrednio do służb ratowniczych GOPR. To do tej pory największe jednorazowe wsparcie finansowe, jakie ratownicy otrzymali przez 70 lat istnienia górskiego pogotowia. Za te fundusze planuje się m.in. kupno 4-letniej licencji oprogramowania do detekcji osób zaginionych, sprzętu alpinistycznego do akcji ratowniczych na dużych wysokościach, urządzeń do monitorowania pracy serca poszkodowanych, automatycznych defibrylatorów, a nawet skuterów śnieżnych i karetek górskich. Wszystkie wymienione elementy ekwipunku mają zostać zakupione do końca listopada 2022 roku.

Otrzymane dofinansowanie znacząco przyczyni się do usprawnienia pracy ratowników GOPR oraz zwiększenia bezpieczeństwa turystów w polskich górach.

fot. GOPR Beskidy Facebook

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.