GOPR Beskidy - Kampania o bezpieczeństwie w górach - aplikacja Ratunek

GOPR Beskidy – Kampania o bezpieczeństwie w górach – aplikacja Ratunek

——

Data Wydarzenia: 27 październik, 2021.

——

Niedawno pojawił się ostatni spot kampanii Beskidzkiej Grupy GOPR na temat bezpieczeństwa w górach.

Przypomnijmy, że akcja skierowana jest głównie z myślą o najmłodszych turystach na terenie Beskidów i powstała dzięki współpracy z innymi instytucjami odpowiadającymi za ochronę wędrowców górskich. W przygotowaniu m.in. nagrań pokazujących prawidłowy sposób wzywania pomocy pomagała Fundacja GOPR przy wsparciu finansowym ze strony firmy BRUBECK.

Ratownicy, poprzez działania związane z kampanią, uczyli jak w razie nagłych wypadków kontaktować się z dyżurką ratowniczą. Jedną z metod nawiązywania łączności z pracownikami GOPR podczas pobytu w górach to użycie aplikacji Ratunek.

Proste, przejrzyste oprogramowanie posiada wiele zalet: pozwala wezwać pomoc w przypadku zagrożenia, automatycznie wysyła służbom medycznym ciągłą informację o lokalizacji osoby potrzebującej z dokładnością do 3 metrów, a także ma wbudowaną Książeczkę Medyczną, gdzie można umieścić dane o aktualnym stanie zdrowia poszkodowanego, które są bardzo pomocne w trakcie trwania akcji ratunkowej.

Warto zapamiętać numery alarmowe dla turystów górskich – 985 lub 601 100 300. Bezpieczeństwo w górach to podstawa.

Zdjęcia: GOPR Beskidy 

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.