GOPR Beskidy - aż 21 wypadków w długi weekend

GOPR Beskidy – aż 21 wypadków w długi weekend

 

GOPR Beskidy - aż 21 wypadków w długi weekend

Data Wydarzenia: 16-19 czerwca, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Na swojej stronie internetowej ratownicy z GOPR Beskidy opublikowali bilans zdarzeń na obszarze terenów górskich w ubiegły długi weekend. Jak się okazało, w ciągu czterech dni od czwartku 16 do niedzieli 19 czerwca doszło aż do 21 wypadków, w których udało się pomóc 22 poszkodowanym turystom. W jednym z przypadków potrzebne było wsparcie ze strony śmigłowca LPR.

Według zgromadzonych danych najbardziej pracowitym dniem dla ratowników z GOPR Beskidy była sobota 18 czerwca. Wydarzyło się wtedy 9 wypadków, z czego pierwszy z nich już o godzinie 08:00 rano. Zgłoszenia dotyczyły głównie rowerzystów z niegroźnymi kontuzjami oraz przypadków przemęczenia z powodu wysokich temperatur panujących na beskidzkich szlakach. Wszystkie zdarzenia nie były jednak zbyt poważne. Tylko w jednym, piątkowym wypadku z udziałem rowerzysty, niezbędne było wsparcie ze strony śmigłowca LPR – poszkodowany doznał poważnego urazu miednicy i musiał zostać przetransportowany do szpitala.

W trakcie długiego czerwcowego weekendu na interwencje wyjeżdżali dyżurni ratownicy z GOPR Beskidy m.in. z Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku, ze Stacji Ratunkowej Żar, Stacji Ratunkowej Wisła i z Markowych Szczawin.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.