Genialna współpraca seniorów i juniorów z Bielska-Białej

Genialna współpraca seniorów i juniorów z Bielska-Białej

——

Data Wydarzenia: 16 listopad, 2021.
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

Z rewelacyjną inicjatywą wyszedł Wydział Polityki Społecznej oraz Wydział Kultury i Promocji w Bielsku-Białej. Projekt o nazwie “Opowieści na doBBranoc” realizowany pod honorowym patronatem prezydenta miasta zakłada współpracę seniorów i juniorów w tworzeniu własnych książeczek z bajkami dla najmłodszych.

Jak będzie przebiegać wspólna praca? Najpierw dziadkowie napiszą bajki dla swoich wnuków w dowolnej formie literackiej, np. wiersz, opowiadanie, dialog – mają na to czas do końca grudnia tego roku. Potem dzieci z bielskich domów kultury według własnego pomysłu zilustrują stworzone przez seniorów dzieła, a wykonane ilustracje przekażą do publikacji do końca marca 2022 roku. Najlepsze propozycje zostaną umieszczone w gotowej książce, której publikację planuje się na Dzień Dziecka w 2022 roku.

W ten sposób, oprócz aktywizacji seniorów i młodzieży, zamierza się osiągnąć integrację międzypokoleniową, wspomóc rozwój czytelnictwa w Bielsku-Białej oraz wzbudzić szacunek do książek w wersji papierowej.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.