Jezioro Żywieckie

Fundusze europejskie – aż 40 milionów dla Jeziora Żywieckiego

Jezioro Żywieckie

Data Wydarzenia: 17 lipca, 2022;
Miejsce: powiat żywiecki, cieszyński i bielski;

——

Samorządy z regionu Beskidów otrzymają wkrótce spory zastrzyk gotówki. Jak informuje wicestarosta żywiecki, Stanisław Kucharczyk, w ostatnich dniach doszło do zatwierdzenia podziału funduszy europejskich dla województwa śląskiego, które mogą zostać przeznaczone na lokalne inwestycje. Rozdział środków finansowych prezentuje się wyjątkowo dobrze dla powiatów z południowego Śląska.

Jak wynika z informacji od wicestarosty, w wyniku podziału funduszy europejskich powiaty żywiecki, cieszyński, bielski oraz miasto Bielsko-Biała otrzymają łącznie 150 milionów euro. Jednostki samorządowe mogą wykorzystać całą kwotę dofinansowania na zadania dotyczące rozwoju turystyki w swoim regionie.

W działaniach priorytetowych uwzględniono także postulowane od dawna zagospodarowanie terenów dookoła Jeziora Żywieckiego – tylko na ten jeden cel udało się wywalczyć zawrotną kwotę 40 miliotów euro. Miejmy nadzieję, że samorządy z powiatów żywieckiego, cieszyńskiego i bielskiego rozsądnie wykorzystają tak duże dofinansowania z funduszy europejskich.

fot. WikipediaŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.