Fladry na Babiej Górze

Fladry na Babiej Górze, czyli ograniczenia dla turystów

Fladry na Babiej Górze

Data Wydarzenia: 30 czerwca, 2022;
Miejsce: Babiogórski Park Narodowy;

——

Sezon letni już w pełni, a co za tym idzie, roślinność w całym kraju bujnie się rozwija. Również na Babiej Górze panują dość sprzyjające jak na ten górski obszar warunki do rozwoju roślin. Z tego powodu przedstawiciele Babiogórskiego Parku Narodowego ostrzegają turystów przed fladrami, które pojawiły się na terenie parku w ostatnich dniach.

Fladry to nic innego jak prowizoryczne ogrodzenia ze sznurka z charakterystycznymi niebieskimi chorągiewkami. Mają one na celu ograniczenie przemieszczania się turystów poza wyznaczonymi szlakami, a tym samym ochronę siedlisk cennych gatunków flory. Chodzi tutaj o to, aby człowiek nie zadeptał wzrastających traw, kiełków i kwiatów, ponieważ ich regeneracja w niezwykle trudnym środowisku górskim trwa bardzo długo.

Opiekunowie Babiogórskiego Parku Narodowego apelują o uszanowanie rozwijających się łanów murawy, aby mogły cieszyć oko turystów na Babiej Górze jak najdłużej.

fot. BPNBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.