Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej

Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej

Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej

Data Wydarzenia: 21-25 maja, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

W Bielsku-Białej królują lalki! Od 21 maja trwa 29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej, czyli wielkie święto teatru organizowane co dwa lata przez Teatr Lalek Banialuka od prawie 50 dekad. W programie przewidziano nie tylko szereg występów teatralnych, ale także warsztaty i pokazy plenerowe serwowane przez artystów z Polski, Francji, Belgii czy Węgier.

Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej

Pierwszy dzień Festiwalu Sztuki Lalkarskiej obfitował w atrakcje. Wydarzenie rozpoczęło się wielką paradą, pokazem sztuki ognia, pokazem plenerowym oraz koncertem polskiej grupy perkusyjnej Walimy w Kocioł. W pozostałe dni będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach lalkarskich, w czytaniu performatywnym oraz w całym mnóstwie spektakli konkursowych, spośród których jury wybierze najlepsze z podziałem na kilka kategorii.

Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej

Festiwal Sztuki Lalkarskiej potrwa aż do środy 25 maja i zakończy się koncertem Zespołu Folkowego CudaWianki.

fot. UM BB
Bielsko

Bielsko Na Sygnale

Komentarze (2)

Byłam w niedziele nie wiedzialem o tym. Dzieci byly bardzo zadowolone.

KochamBielsko

Moje kochane Bielsko! U nas nie można się nudzić 🙂

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.