Festiwal Ciemnego Nieba

Festiwal Ciemnego Nieba w Sopotni Wielkiej

Festiwal Ciemnego Nieba

Data Wydarzenia: 29-31 lipca, 2022;
Miejsce: Sopotnia Wielka, powiat żywiecki;

——

Oto ciekawa propozycja dla fanów astronomii! W najbliższy weekend od 29 do 31 lipca w Sopotni Wielkiej odbędzie się jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Ciemnego Nieba, podczas którego będzie sporo okazji do oglądania nocnego nieba i wysłuchania intrygujących wykładów o tematyce astronomicznej, a wszystko przy dobrej, nienachalnej muzyce.

Tegoroczny termin Festiwalu Ciemnego Nieba został starannie dobrany tak, by nocne niebo wyglądało szczególnie niesamowicie: przy odrobinie szczęścia zaobserwować się da spadające gwiazdy z dwóch rojów delta Aquarydów oraz wczesne stadium Perseidów. Poza możliwością obserwacji tych zjawiskw programie znajdziemy mnóstwo atrakcji astronomicznych i nie tylko, w tym:

  • wykłady prelegentów z Komitetu Naukowego Ogólnopolskiej Konferencji na temat Zanieczyszczenia Światłem;
  • prelekcje o sposobach radzenia sobie z zanieszczyszczeniem światłem sztucznym;
  • koncert pod gwiazdami i akompaniament muzyczny podczas obserwacji nieba;
  • astrocamping i astroturystykę;

Do udziału w 10. edycji Festiwalu Ciemnego Nieba w Sopotni Wielkiej zachęcamy każdego: miejsce obserwacji astronomicznych zostanie starannie przystosowane do potrzeb rodzin z małymi dziećmi oraz osób z niepełnosprawnościami. Wstęp bezpłatny.

fot. Ciemne Niebo PLŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.