Fałatówka

Fałatówka – wystawa prac Ignacego Pinkasa

Fałatówka

Data Wydarzenia: od 1 sierpnia, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

W ramach projektu Magistrae Artis Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej otworzy wkrótce nową wystawę prac litograficznych i malarskich pod nazwą Teka Wilno – ich autorem jest Ignacy Pinkas, krakowski malarz, grafik i litograf związany z regionem Beskidów. Cały zbiór dostępny będzie w tzw. Fałatówce, dawnej willi Juliana Fałata, bielskiego mistrza akwareli i kolekcjonera dzieł sztuki.

Fałatówka

Teka Wilno należała do prywatnych zbiorów Juliana Fałata i dlatego zachowała się do dziś w bardzo dobrym stanie. Prace autorstwa Ignacego Pinkasa to głównie pejzaże wojenne oraz widoki miasta Wilna, które tworzył w trakcie podróży z dywizją gen. Lucjana Żeligowskiego w 1919 roku. Teraz możemy oglądać je na wystawie w Fałatówce – znajdziemy tam m.in. obrazy olejne ze scenami rodzajowymi.

Fałatówka

Wystawa Teka Wilno Ignacego Pinkasa będzie dostępna dla zwiedzających już od 1 sierpnia – zainteresowanych serdecznie zapraszamy do bielskiej Fałatówki.

fot. Muzeum Historyczne w Bielsku-BiałejBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.