EkoEksperymentarium

EkoEksperymentarium, czyli wirtualna wycieczka do lasu

EkoEksperymentarium

Data Wydarzenia: 4 sierpnia, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Mamy dla Was dzisiaj nietypową ciekawostkę! Lasy Państowe zachęcają do wypróbowania EkoEksperymentarium, czyli gry przyrodniczej w formie wirtualnej wycieczki do lasu! Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie lub nie macie możliwości udać się na spacer wśród górskich drzew, ta aplikacja sprawi, że nadrobicie zaległości i poznacie wiele interesujących wiadomości o leśnej przyrodzie.

EkoEksperymentarium to jedyna w swoim rodzaju darmowa gra logiczna z przyjemną dla oka oprawą graficzną, wewnątrz której czeka masa ciekawostek przyrodniczych. Dzięki niej gracze dowiedzą się m.in. co zabrać ze sobą do lasu, gdzie można wypatrzeć szyszkarzy i co to jest buchtowisko. Wbrew pozorom EkoEksperymentarium nie jest grą tylko i wyłącznie dla dzieci – Dyrekcja Lasów Państowych poleca ją każdemu leśnemu łazikowi ze względu na ogrom wiedzy przyrodniczo-ekologicznej zawartej w prostych zagadkach i łamigłówkach.

EkoEksperymentarium stanowi świetną powtórkę z wycieczki do lasu lub dobre przygotowanie się do niej. Serdecznie zachęcamy do zagrania – link znajdziecie tutaj.

fot. Lasy Państwowe – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.