Żywiec: Eko Dzień Dziecka

Beskid Żywiecki

Żywiec: Eko Dzień Dziecka

Żywiec zaprasza najmłodszych wraz z opiekunami do wzięcia udziału w “Zaopiekuj się mną!” – Eko Dzień Dziecka.

Jest to już druga edycja akcji skierowanej dla najmłodszych miłośników Beskidów i miasta Żywiec.

Najmłodsi będą mieli okazję odebrać sadzonki oraz rośliny, które będzie można zasadzić w przydomowy ogrodzie lub w lesie. Sadzonki i rośliny zostały przygotowane przez grupę najlepszych ogrodników z żywieckiego DPS oraz pasjonatów roślinek domowych.

Dodatkowo w czasie wydarzenia odbędą się warsztaty. Najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się jak samodzielnie wykonać sadzonkę. Dla najmłodszych również przygotowano słodką niespodziankę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Stowarzyszenia Paramus.

Ciekawostki:

W Żywcu 13 marca 1986 roku powstał park krajobrazowy “Żywiecki Park Krajobrazowy”. Od 1998 roku “Żywiecki Parko Krajobrazowy” wchodzi w skład “Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego”.

Powierzchnia parku to 35 870 hektarów. W skład “Żywieckiego Parku Krajobrazowego” wchodzą gminy: Ujsoły, częściowo: Jeleśnia, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Świnna, Węgierska Góra oraz w niewielkiej części otuliny w gminie miejskiej Żywiec i gminie Koszarawa.

Obszar “Żywieckiego Parku Krajobrazowego” cechuje się dużymi walorami przyrodniczymi. Dodatkowo jego dużą część zajmują osuwiska, na rzekach istnieją progi skalne, a jedną z większych atrakcji turystycznych jest Wodospad w Sopotni Wielkiej. Ma on wysokość 10 metrów i jest najwyższym wodospadem w Beskidach.

W parku znajduje się również Jaskinia w Sopotni Wielkiej o długości 101 metrów.

——

Data Wydarzenia: 5 Czerwca, godzina 11:00 – 13:00
Miejsce: Żywiec:

  •  Żywiecka Fundacja Rozwoju ul. Dworcowa 2
  •  Żywiecka Biblioteka Samorządowa ul. Kościuszki 5
  • Ścieżka Miejski Trail przy ul. Kopernika (od strony mostu sporyskiego)

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.