Ekipa skoczków z Wisły triumfuje w Zakopanem

Ekipa skoczków z Wisły triumfuje w Zakopanem

——

Data Wydarzenia: 28 – 29 październik 2021;
Miejsce: Zakopane, Średnia Krokiew.

——

Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe zwyciężyło w kategorii drużynowej w Letnich Mistrzostwach Polski, które wyjątkowo odbyły się astronomiczną jesienią z powodu złych warunków atmosferycznych w okresie letnim.

Pierwsza reprezentacja z Wisły w składzie Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Piotr Żyła bezproblemowo pokonała wszystkie drużyny, mając aż pięćdziesiąt punktów przewagi nad swoimi rywalami. Na drugim miejscu uplasowała się TS Wisła Zakopane, a na trzecim AZS Zakopane I.

Wiślanie nie pozostawili żadnych szans innym ekipom i z łatwością obronili swój zeszłoroczny tytuł. Już po pierwszej serii oraz po wyjątkowo dalekim skoku w wykonaniu Tomasza Pilcha na 107 metrów znacząco górowali nad pozostałymi. Ostatecznie jednak, pomimo wygranej w zawodach drużynowych, rekord skoczni przypadł Klemensowi Murańce, który pobił zawodnika z Wisły o zaledwie jeden metr.

Skoczkowie z Wisły odnieśli też ogromne sukcesy w zmaganiach indywidualnych – Piotr Żyła zdobył złoty medal, a Tomasz Pilch brązowy.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.