Dzikie wysypisko śmieci usunięte dzięki ratownikom WOPR

Dzikie wysypisko śmieci usunięte dzięki ratownikom WOPR

Dzikie wysypisko śmieci usunięte dzięki ratownikom WOPR

Data Wydarzenia: 18 czerwca, 2022;
Miejsce: Żywiec;

——

Ratownicy WOPR dbają nie tylko o bezpieczeństwo wypoczywających turystów, ale i również o stan środowiska naturalnego w pobliżu wód. W dniu 18 czerwca żywiecki oddział rejonowy służb WOPR zlikwidował dzikie wysypisko śmieci, które rozrastało się od dłuższego czasu w okolicy Jeziora Żywieckiego. Z pewnością nikt nie spodziewał się rezultatów, jakie zdołano osiągnąć w tak krótkim czasie.

Dzikie wysypisko śmieci usunięte dzięki ratownikom WOPR

Czterech ratowników WOPR i kilka godzin sprzątania – tyle było potrzeba, żeby zebrać kilkaset kilogramów odpadów. Pośród nich na dzikim wysypisku śmieci znalazło się wiele przedmiotów zagrażających roślinom oraz zwierzętom, m.in. potłuczone butelki szklane, plastikowe puszki, opakowania po mięsie i chipsach, opakowania z sieci McDonald’s, a nawet jednorazowe grille. Wszystko to wyrzucili nieodpowiedzialni wczasowicze.

Zebrane worki z odpadami po dzikim wysypisku śmieci przewieziono łodziami na drugi brzeg rzeki do odpowiedniego kontenera. Ratownicy WOPR apelują o rozwagę i zwrócenie uwagi na właściwe zachowanie w trakcie wypoczynku nad wodami Jeziora Żywieckiego.

fot. Beskidzkie WOPR Oddział Rejonowy w ŻywcuŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.