Dworzec kolejowy w Cieszynie Dworcem Roku 2022!

Dworzec kolejowy w Cieszynie Dworcem Roku 2022!

Dworzec kolejowy w Cieszynie Dworcem Roku 2022!

Data Wydarzenia: 17 listopada, 2022; 
Miejsce: Cieszyn;

——

Ważne wyróżnienie powędrowało do Cieszyna! Cieszyński dworzec kolejowy zdobył główną nagrodę w plebiscycie Dworzec Roku, który od kilku lat organizuje Fundacja Pro Kolej we współpracy z Fundacją Grupy PKP. W finale konkursu dworzec w Cieszynie pokonał aż dziesięciu kandydatów do tytułu.

Dworzec Roku to plebiscyt, którego głównym celem jest promowanie nowoczesnych i funkcjonalnych dworców kolejowych oraz propagowanie dobrych praktyk w zakresie obsługi podróżnych. Dworzec kolejowy w Cieszynie od lat znajdował się w czołówce rywalizacji i dopiero w tym roku zdobył główną nagrodę. Jurorzy konkursu docenili zwłaszcza jego walory użytkowe, kulturowe i społeczne, w tym sprawne funkcjonowanie oraz udział w integracji społeczności lokalnych.

Oprócz dworca kolejowego w Cieszynie wyróżnienie w konkursie Dworzec Roku otrzymały także dworzec w Kątach Wrocławskich i stacja kolejowa Przemyśl Główny.

fot. Dworzec Roku – FBCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.