Duży ruch na Klimczoku - dwie interwencje GOPR

Duży ruch na Klimczoku – dwie interwencje GOPR

——

Data Wydarzenia: 30 – 31 październik 2021;
Miejsce: rejon Klimczoka i Szyndzielni.

——

Pomimo tłoku na szlakach w okolicy Klimczoka w miniony weekend, ratownicy GOPR interweniowali jedynie dwa razy.

Większa ilość czasu wolnego spowodowana długim listopadowym weekendem oraz niezwykle sprzyjającą pogodą sprawiła, że na szlakach turystycznych w regionie Klimczoka i Szyndzielni panował naprawdę spory ruch. Na szczęście, obyło się bez zwiększonej liczby akcji ratunkowych. Beskidzki Oddział GOPR był wzywany tylko w dwóch przypadkach.

Pierwsze zgłoszenie w sobotę 30 października dotyczyło mężczyzny w podeszłym wieku, który upadł po drodze z Dębowca na Szyndzielnię. Upadek był tak niefortunny, że poszkodowany doznał poważnego urazu głowy. Zaraz po udzieleniu mu niezbędnej pierwszej pomocy został przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Drugi wypadek z 31 października miał miejsce przy Schronisku PTTK Klimczok, gdzie jedenastolatka złamała rękę – skarżące się na ból dziecko przyprowadzili do dyżurki zatroskani opiekunowie wycieczki. Ratownicy, po zabezpieczeniu złamania, podwieźli dziewczynkę na spotkanie ze swoimi rodzicami.

fot. GOPR Beskidy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.