Drzewa z Holandii na Placu Wojska Polskiego

Drzewa z Holandii na Placu Wojska Polskiego

Drzewa z Holandii na Placu Wojska Polskiego

Data Wydarzenia: 29 czerwca, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

W dniu 29 czerwca na swojej stronie na Facebooku miejski ogrodnik w Bielsku-Białej Dariusz Gajny zdał relację z prac ogrodniczych prowadzonych w ramach przebudowy Placu Wojska Polskiego. Udało się już niemal zakończyć przygotowywanie nowoczesnego systemu antykompresyjnego pod nowe zasadzenia w postaci zamówionych przez władze miasta drzew z Holandii.

System antykompresyjny to jedno ze współczesnych rozwiązań ogrodniczych, które z powodzeniem sprawdziło się m.in. we Wrocławiu. Składa się on ze specjalnych skrzyń wypełnionych ziemią i wspomaganych przez system drenarski, napowietrzający oraz nawadniający. Większość elementów zostało już zamontowanych, aktualnie trwa zakrywanie ich przed położeniem pokrywy remontowanego placu.

Cały system antykompresyjny przygotowywany jest z myślą o drzewach z Holandii, a dokładnie o klonach z odmiany Autumn Blaze wyjątkowo odpornej na mróz. Aż 20 sztuk takich kilkumetrowych olbrzymów przebywa obecnie w holenderskiej szkółce Van den Berk Nurseries, a do Bielska-Białej przybędą jesienią tego roku. W sumie na Placu Wojska Polskiego i na ulicy Cyniarskiej ma się pojawić 68 nowych drzew.

Drzewa z Holandii na Placu Wojska Polskiego

fot. Dariusz Gajny – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.