Droga z Bielska-Białej do Mysłowic - kolejni wykonawcy budowy już wybrani

Droga z Bielska-Białej do Mysłowic – kolejni wykonawcy budowy już wybrani

——

Data Wydarzenia: 22 listopada, 2021;
Miejsce: Bielsko-Biała – Oświęcim.

——

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą w Katowicach podała do wiadomości publicznej nowe informacje związane z powstawaniem trasy mającej usprawnić przejazd z Bielska-Białej w kierunku Mysłowic. Rozległy obiekt budowany jest etapowo przez różne firmy budowlane, które wygrywają kolejne przetargi.

Niedawno ujawniono, że wybrano wykonawców do następnych odcinków drogi – część od Bierunia do Mysłowic wybuduje firma Budimex, a częścią od Bierunia do Oświęcimia wraz z obwodnicą zajmie się przedsiębiorstwo Strabag. Oba koncerny otrzymały już środki finansowe w wysokości odpowiednio 489 mln oraz 212 mln złotych.

Na wstępnych etapach realizacji są także odcinki Oświęcim-Dankowice i Bielsko-Biała-Dankowice. Pierwszy z nich czeka na udzielenie zgody na rozpoczęcie prac budowlanych, w przypadku drugiego zaś oczekuje się na zakończenie etapu projektowania.

Zakłada się, że trasa łącząca dwa większe miasta beskidzkie, czyli droga Bielsko-Biała-Oświęcim, ma być oddana do użytku w 2023 roku. Finalny etap budowy ma jednak zostać zakończony dopiero w 2025 roku.

fot. GDDKiA Katowice

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.