Droga Wojewódzka 941 oddana do użytku

Droga Wojewódzka 941 oddana do użytku

——

Data Wydarzenia: 21 grudzień, 2021;
Miejsce: Wisła.

——

W dniu 21 grudnia oficjalnie otwarto remontowaną od 2019 roku drogę wojewódzką numer 941, biegnącą od obwodnicy w miejscowości Ustroń do drogi wojewódzkiej 942, która łączy Bielsko-Białą z miastem Wisła. W uroczystości wzięli udział m.in. wiślańscy przedstawiciele Rady Miejskiej, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego i dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

DW 941 to istotny fragment trasy stanowiący jeden z głównych dojazdów do centrum Wisły. Powodem remontu wspomnianego odcinka był fatalny stan nawierzchni, który w tym wypadku zaowocował wybudowaniem go całkowicie od podstaw. Dzięki dofinansowaniu ze strony Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych udało się rozpocząć prace budowlane, które objęły m.in. rozbudowanie jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, przejazdów kolejowych, kanalizacji deszczowej, wodociągów i oświetlenia ulicznego.

Po wielu perypetiach, wprowadzeniu ruchu wahadłowego i wstrzymywaniu go na czas ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych, np. zawodach Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, DW 941 ostatecznie oddano do użytku. Okazuje się jednak, że to nie ostatnia z wiślańskich inwestycji. Władze miasta Wisła planują kolejne modernizacje transportu w regionie, w tym usprawnienie połączenia kolejowego w regionie.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.