Dom Kultury Stare Bielsko o Witkacym

Dom Kultury w Starym Bielsku o Witkacym

Dom Kultury Stare Bielsko o Witkacym

Data Wydarzenia: 28 września, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Po wakacyjnej przerwie powraca popularny Tramway Kulturalny, czyli seria spotkań kulturowych w Domu Kultury w Starym Bielsku – pierwsze z nich dotyczyć będzie osoby Witkacego, o którym opowie gość specjalny, dr Jacek Proszyk.

Witkacy, dokładnie Stanisław Ignacy Witkiewicz, był polskim pisarzem, malarzem i filozofem epoki dwudziestolecia międzywojennego. Zasłynął ze swojej niepokornej natury oraz licznych romansów. Podczas spotkania historyk dr Jacek Proszyk opowie o tym, co łączy osobę Witkacego z miastem Bielsko-Biała i przypomni najważniejsze dokonania życiowe tego znanego artysty.

Na spotkanie o Witkacym w ramach serii Tramway Kulturalny zapraszamy do Domu Kultury w Starym Bielsku już w piątek 28 października o godzinie 18:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne.

fot. MDK BielskoBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.