Dni Noszaka 2022 - wielkie wydarzenie historyczne z Cieszyna

Dni Noszaka 2022 – wielkie wydarzenie historyczne z Cieszyna

Dni Noszaka 2022 - wielkie wydarzenie historyczne z Cieszyna

Data Wydarzenia: 8-10 lipca, 2022; 
Miejsce: Cieszyn;

——

Książe Noszak powraca na swoje ziemie! W weekend od 8 do 10 lipca odbędą się Dni Noszaka 2022 – jedno z największych wydarzeń historycznych w regionie, podczas których nie zabraknie turniejów rycerskich, wspólnych biesiad i koncertów lokalnych zespołów. W tym roku festiwal rozpocznie się w Bielsku-Białej, a następnie przeniesie się do stolicy dawnego Księstwa Cieszyńskiego, czyli do Cieszyna.

Festiwal Dni Noszaka odbywa się na cześć Księcia Cieszyńskiego Przemysława I Noszaka, który swój przydomek zawdzięcza lektyce, w jakiej codziennie się przemieszczał w związku z jego problemami z chodzeniem. Stąd w programie znajduje się m.in. bieg drużynowy z lektyką, a także turnieje rycerskie, przemarsze z pochodniami i występy licznych zespołów muzycznych czy komików. Szczegółowy harmonogram poszczególnych Dni Noszaka znajdziecie poniżej.

Dni Noszaka 2022 - wielkie wydarzenie historyczne z Cieszyna

Do wspólnej biesiady na Dniach Noszaka 2022 zapraszamy na Plac Chrobrego w Bielsku-Białej oraz na Wzgórze Zamkowe lub do Browaru Zamkowego w Cieszynie.

fot. Noszak z Cieszyna – FBCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.