Dni Bielska-Białej - wielkie święto miasta i jego mieszkańców!

Dni Bielska-Białej – dwa weekendy świętowania!

Dni Bielska-Białej - wielkie święto miasta i jego mieszkańców!

Data Wydarzenia: 26-29 sierpnia i 2-4 września, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie, czyli Dni Bielska-Białej! Jak zwykle władze miejskie postarały się o liczne atrakcje dla turystów i mieszkańców. Do wspólnego świętowania przyłączą się nie tylko lokalne instytucje, ale też gwiazdy polskiej sceny muzycznej, w tym Organek i Maciej Miecznikowski.

W tym roku obchody Dni Bielska-Białej odbędą się w dwa weekendy – ostatni weekend sierpnia i pierwszy weekend września (26-29 sierpnia i 2-4 września). W tym czasie nie zabraknie ciekawych propozycji imprez, w których będzie można wziąć udział. Będzie m.in.:

  • Bajkowa Parada Przedszkolaków przy Książnicy Beskidzkiej,
  • koncert z okazji 120-lecia Domu Polskiego z Maciejem Miecznikowskim,
  • Dzień Bielskiego Rzemiosła na ul. Słowackiego,
  • Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych przy Galerii Bielskiej BWA,
  • Koncert Piosenek Krzystofa Krawczyka przy Teatrze Polskim,
  • Jarmark w Białej na Placu Wolności,
  • 30-lecie Galerii Fotografii B&B;
  • i wiele, wiele innych!

Dni Bielska-Białej - wielkie święto miasta i jego mieszkańców!

Oprócz tego liczne ośrodki kultury i lokalne organizacje prowadzić będą Dni Otwarte dla wszystkich. Do takiej inicjatywy przyłączą się np. Teatr Lalek Banialuka, Lotnisko w Aleksandrowicach czy Miejski Dom Kultury.

Na wielki koncert otwarcia Dni Bielska-Białej zapraszamy już w piątek 26 sierpnia o godzinie 19:00 – pośród gwiazd wystąpi Tomasz Organek z gościnnym udziałem Iwony Loranc. Więcej informacji na temat pełnego programu obchodów znajdziecie na stronie BCK Bielsko.

Dni Bielska-Białej - wielkie święto miasta i jego mieszkańców!

fot. BCK Bielsko / Lucek CykarskiBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.