Wisła: Długo wyczekiwana "Noc Muzeów"

Beskid Śląski

Wisła: Długo wyczekiwana “Noc Muzeów”

Bardzo dobra informacja z miasta Wisła. W dniu dzisiejszym t.j. 15 Maja 2021 mimo obostrzeń pandemicznych odbędzie się “Noc Muzeów”.

Pierwszy raz “Noc Muzeów” odbyła się w mieście Poznań w Poznańskim Muzeum Narodowym – było to w roku 2003. Od tamtego czasu kolejne miasta włączając się do tej imprezy.

“Noc Muzeów” zagościła również do miasta Wisła. W tym roku odbędzie się w Muzeum Ochorowicza. Od godziny 11:00 jest otwarta wystawa sztuki na wystawę prac prof. Leona Tarasewicza.

Prof. Leon Tarasewicz jest jednym z najwybitniejszych polskich współczesnych artystów. Urodził się w miejscowości Waliły na Białostocczyźnie – również mieszka tam do dnia dzisiejszego, a logo Województwa Podlaskiego jest właśnie jego autorstwa – żubr utkany z kolorów.

Prof. Leon Tarasewicz jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m. in.: w 1998 Nagrody im. Jana Cybisa, w 1999 Nagrody Fundacji Nowosielskich oraz Paszportu „Polityki”, w 2007 Nagrody Wielkiej Fundacji Kultury. Jego prace znajdują się we wszystkich znaczących kolekcjach polskich, a także wielu zagranicznych

Warto dodać, że prawdziwa magia “Nocy Muzeów” zaczyna się wieczorem po godzinie 20:00. Jest to pora, w której w pozostałe dni wszystkie Muzea są już pozamykane.

W tym dniu można spotkać dużo ciekawych ludzi i poznać dużo interesujących informacji i ciekawostek na temat sztuki i kultury.

Beskidy i miasto Wisła Zapraszają!

Data Wydarzenia: 15 Maja 11:00 – 22:00
Miejsce: Miasto Wisła, ul. Juliana Ochorowicza 6, Muzeum Ochorowicza

Komentarze (2)

Zawsze to jakas odmiana po pol roku spedzonym w zamknieciu.

szkoda, że zabrakło informacji o nocy muzeów w Żywcu.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.