Długi Weekend - bielscy policjanci w akcji

Długi Weekend – bielscy policjanci w akcji

Długi Weekend - bielscy policjanci w akcji

Data Wydarzenia: 12-15 sierpnia, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Wolne dni sprzyjają rozwijaniu dużych prędkości i naginaniu zasad ruchu drogowego. W dniach od 12 do 15 sierpnia bielscy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem Długi Weekend razem z ogólnopolską akcją Prędkość, w ramach których dbali o bezpieczeńtwo na drogach w Bielsku-Białej i okolicach. Zebrane statystyki zostały udostępnione na stronie internetowej bielskiej Komendy Miejskiej Policji.

Podczas akcji Długi Weekend policjanci patrolowali zwłaszcza miejsca, w których w przeszłości najczęściej dochodziło do wypadków drogowych i innych niebezpiecznych zdarzeń. Mundurowi sprawdzali nie tylko trzeźwość kierowców, ale także prowadzili pomiary prędkości czy demaskowali inne wykroczenia, jakich dopuszczały się osoby za kierownicą. Jak wynika więc z statystyk, bielscy policjanci:

  • poddali kontroli drogowej 531 pojazdów;
  • ujawnili ponad 380 wykroczeń – w tym 234 dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości;
  • nakryli 7 osób, które prowadziły samochód w stanie nietrzeźwości i 1 osobę kierującą pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu;
  • zatrzymali 6 osób, które kierowały pomimo prawomocnej decyzji sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych;
  • złapali 5 osób, które prowadziły samochód bez uprawnień do kierowania pojazdami;

W sumie za te i inne wykroczenia bielscy policjanci wystawili aż 279 mandatów karnych.

fot. KMP Bielsko-BiałaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.