Dolina Gościnna

Dębowiec – kolejne planowane inwestycje obok Gościnnej Doliny

Dolina Gościnna

Data Wydarzenia: 7 lipca, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Czyżby wkrótce miały się rozpocząć kolejne budowy w pobliżu bielskich obszarów chronionych? Inwestor, czyli Spółka Grupa J5, która jest właścicielem gruntów naprzeciwko stoku narciarskiego przy ulicy Karbowej w Bielsku-Białej, otrzymała niedawno pozytywną decyzję środowiskową, co otworzyło jej drogę do wydania pozwolenia na budowę. Planowana inwestycja zakłada powstanie aparthotelu, pola biwakowego i parkingi tuż obok Gościnnej Doliny oraz niecałe 350 metrów od obszaru Natura 2000.

Jeżeli planowana inwestycja dojdzie do skutku, na działce o wielkości 1,7 hektara w okolicy Dębowca pojawią się m.in. aparthotel, pensjonat, pole biwakowe z budynkami o charakterze turystycznym, a także parkingi i zbiornik retencyjny. To wszystko zostanie wybudowane w otulinie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Cały obiekt będzie zaś graniczył bezpośrednio z Zespołem Krajobrazowo-Przyrodnicznym Gościnna Dolina.

Zdaniem bielskich urzędników zakładana inwestycja nie spowoduje zagrożenia dla okolicznych obszarów chronionych, lecz by budowa miała dość do skutku konieczny będzie nadzór specjalistów, w tym zoologa i botanika. Jeżeli inwestorowi uda się uzyskać zgodę na realizację swoich planów, prace budowlane potrwają jedynie 3 lata.

Część mieszkańców uważa, że w wyniku podjętych działań Gościnna Dolina stanie się dzikim wysypiskiem śmieci, a obszar Natura 2000 dodatkowym parkingiem. Czy tak się stanie? Dowiemy się, jeśli inwestor otrzyma pozwolenie na budowę.

fot. Stowarzyszenie Olszówka – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.