Darmowy parking nie dla wszystkich - proboszcz nie wyraża zgody

Darmowy parking nie dla wszystkich – proboszcz nie wyraża zgody

Darmowy parking nie dla wszystkich - proboszcz nie wyraża zgody

Data Wydarzenia:  9 maja, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Darmowy parking na Bielskim Syjonie niestety nie dla wszystkich. Taką decyzję podtrzymuje proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku-Białej – miejsca parkingowe w jej okolicy dalej pozostaną płatne. To smutne, bo za postój w pobliżu parafii trzeba zapłacić słono, aż 200 złotych za dobę.

Spór dotyczy strefy płatnego parkowania zlokalizowanej blisko rynku miasta, na terenie placu Marcina Lutra, gdzie obecnie za darmo parkować mogą jedynie pracownicy parafii i rodzice dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły. W obliczu nadchodzących wakacji pojawiła się propozycja, by zrezygnować z tak wysokich opłat postojowych w Bielskim Syjonie. Chodzi tutaj o więcej miejsc do postoju dla mieszkańców – miejsc parkingowych po prostu brakuje, zwłaszcza w trakcie imprez kulturalnych, co pokazała m.in. ostatnia majówka. Gdyby parafia utworzyła w swojej okolicy darmowy parking, problem rozwiązałby się sam.

Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej rozwiewa jednak wszelkie wątpliwości: darmowy parking nie powstanie ze względu na możliwą dewastację zabytkowej struktury placu Lutra i zablokowanie drogi pożarowej. Niestety, jako właściciel parkingu proboszcz ma prawo do ustalania regulaminu, który na nim obowiązuje. Problem braku miejsc parkingowych pozostanie więc bez rozwiązania.

fot. Bielski Syjon – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.