MZK Żywiec

Darmowa Komunikacja Miejska w Żywcu nadal obowiązuje

MZK Żywiec

W mediach społecznościowych Burmistrza miasta Żywiec pojawiła się informacja na temat zakończenia darmowych przejazdów komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy. Pomoc zakończy się dnia 31 maja 2022 roku.

Burmistrz informuje, że miasto Żywiec wspomaga uciekających z Ukrainy przed napaścią rosyjską oraz uważa, że “pomaganie to nie sprint, to maraton, pomagać należy mądrze”. 

Na stronie internetowej MZK Żywiec możemy znaleźć informację, że darmowe przejazdy nadal są utrzymane dla posłów oraz senatorów. 

Mieszkańcy Żywca z całą pewnością z tego się ucieszą szczególnie, że podstawowa kwota uposażenia poselskiego wynosi 8016,70 zł, a ich przeciętne uposażenie to jedyne 9395,80 zł miesięcznie.

Również senatorzy potrzebują darmowych przejazdów MZK Żywiec. Ich średnie uposażenie miesięczne wynosi 9395,80 zł.

Dane pochodzą z raportu NIK za rok 2020. Żywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Komentarze (5)

gdzie jest ta j.. konfederacja?

Koryto+

„pomagać należy mądrze”… jak można być tak zepsutym człowiekiem.

w punkt

a tak mordy drzą, że rozdawiennictwo i mamy inflacje a same k.. stoja po darmowe przejazdy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.