Czerwiec - Sierpień: Zdobądź 6 Szczytów w Beskidach!

Beskid Śląski

Czerwiec – Sierpień: Zdobądź 6 Szczytów w Beskidach!

Ustroń oraz Miasto Wisła organizują ciekawą zabawę mającą na celu zbieranie punktów za zdobywanie szczytów.

Do zdobycia jest 6 szczytów Beskidu Śląskiego. Za każdy szczyt jest do zdobycia punkt w interaktywnej zabawie za pomocą aplikacji KompasGO – kojarzycie grę PokemonGO?

Szczyty do zdobycia to:

  • Barania Góra,
  • Czantoria,
  • Orłowa,
  • Równica,
  • Trzy Kopce Wiślańskie,
  • Soszów.

Po zebraniu wszystkich szczytów, każdy uczestnik otrzyma na telefon piękną panoramę Beskidu Śląskiego.

Pamiętajcie, że oprócz zabawy – wędrując po beskidzkich szlakach – tak naprawdę poprawiacie swoją kondycję oraz zdrowie, a to jest najważniejsze w tej zabawie!

Pamiętajcie również o zasadzie, że wszystkie śmieci, które należą do nas zabieramy ze sobą – mogło by się wydawać, że jest to oczywiste.

Niestety tak nie jest – na beskidzkich szlakach można nadal spotkać więcej śmieci niż zwierząt.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Miasta Wisła.

Ciekawostki:

Barania Góra to drugi szczyt co do wielkości w Beskidzie Śląskim – zaraz po Skrzyczne. Wysokość Baraniej Góry to 1220 m n.p.m.

Szczyt Baraniej Góry znajduję się na terenie Miasta Wisła, a leży na granicy Powiatu Cieszyńskiego oraz Powiatu Żywieckiego.

To właśnie spod Baraniej Góry wypływa rzeka Wisła, a dokładniej dwa jej potoki (z trzech dostępnych). Pierwszy to potok Wisełka Biała, a drugi to Czarna Wisełka.

Barania Góra to również rezerwat przyrody o wielkości 386 ha. To właśnie tutaj swoją podróż do Bałtyku zaczynają Pstrągi Potokowe.

——

Data Wydarzenia: Od Czerwca do końca Sierpnia.
Miejsce: Ustroń, Miasto Wisła.

Komentarze (1)

Pokemony. Lepiej uczyć ludzi kultury, a nie zachęcać do wychodzenia na szlak.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.