Czarne chmury znów nad Żywieckim Szpitalem

Czarne chmury znów nad Żywieckim Szpitalem

——

Data Wydarzenia: 28 styczeń, 2022;
Miejsce: Żywiec.

——

Szpital w Żywcu wciąż boryka się z problemami finansowymi. Jakby tego było mało, niedawno na jaw wyszły następne kłopoty. Okazało się, że Narodowy Fundusz Zdrowia domaga się od żywieckiego ośrodka zdrowia zwrotu kwoty wysokości 1 miliona złotych w związku ze zmianami w sposobie dofinansowania placówek medycznych dla dzieci na terenie Polski.

Od stycznia 2021 roku szpitale pediatryczne przestały być finansowane na zasadzie ryczałtu, dlatego każda publiczna klinika dla najmłodszych otrzymywała comiesięczną zaliczkę na pokrycie kosztów jej utrzymania. Żywiecki oddział pediatryczny również otrzymywał podobny zasiłek, lecz w wyniku pandemii nie wykorzystał całkowicie podarowanych przez NFZ środków. Z tego tytułu pod koniec ubiegłego roku powstała nadwyżka środków w wysokości 1 miliona złotych, którą Szpital w Żywcu musi oddać z powrotem na rzecz Funduszu.

Aktualnie trwa ustalanie szczegółów co do sposobu zwrotu tak dużej kwoty ze śląskim wydziałem NFZ.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.