Coraz trudniejsza sytuacja Żywieckiego Szpitala

Żywiecki Szpital na skraju bankructwa!

——

Data Wydarzenia: 12 styczeń, 2022;
Miejsce: Żywiec.

——

Nadchodzą kolejne informacje w sprawie niezwykle trudnej sytuacji finansowej Szpitala w Żywcu. Już wcześniej potwierdziły się pogłoski o tym, że Żywiecki Szpital generuje jedynie straty, dlatego radni miejscy wciąż poszukują pomocy u różnych organów – apel o pomoc trafił na biurko ministra zdrowia, prezesa NFZ, marszałka województwa, a teraz także dyrektora śląskiego oddziały NFZ i wojewody śląskiego.

W piśmie wysłanym przez radnych można wyczytać, w jakich obszarach działalności Szpital Żywiecki ma największe problemy. Według zarządzających placówką kłopoty finansowe powstają poprzez fatalny przelicznik ryczałtowy i brak pełnego finansowania narzucanych przez rząd zmian wynagrodzeń dla służby zdrowia. Najmniejsze w regionie dofinansowania na terenie województwa śląskiego w połączeniu ze wzrostem wynagrodzeń lekarzy generuje dziurę budżetową, przez którą Szpital w Żywcu znajduje się na skraju upadku.

Żywieccy radni proszą o ingerencję władz w tej sprawie – w przeciwnym razie będą zmuszeni wstrzymać udzielanie pomocy chorym, a w skrajnym wypadku nawet zamknąć Szpital w Żywcu.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.