Cieszyńska młodzież na turnieju w Sambo

Cieszyńska młodzież na turnieju w Sambo

——

Data Wydarzenia: 28 grudzień, 2021;
Miejsce: Cieszyn.

——

Cieszyńska młodzież nie próżnuje nawet w okresie świątecznym. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia starsza grupa adeptów brała udział w Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu, natomiast młodziki zaliczyły swój debiut w Sambo, czyli w specjalnej sztuce walki rodem z Rosji i ZSRR. Turniej miał miejsce 18 grudnia w Krakowie.

Dla niezorientowanych, Sambo w odmianie sportowej to dyscyplina zbliżona do Ju-Jitsu, z elementami Judo i zapasów. Powstała w XX wieku jako uniwersalny styl obronny do walki wręcz dla rosyjskiej Armii Czerwonej. Jej nazwa pochodzi od rozwinięcia skrótu “Samoobrona bez oręża”. Od 1966 roku Sambo uznane zostało za sport. W trakcie trwania turnieju zawodnicy z reguły muszą stoczyć kilka walk, a od wyników pojedynków zależy ich klasyfikacja.

Mimo że młodsza grupa z Cieszyna wyruszyła na zawody w Sambo z myślą o zdobywaniu nowych doświadczeń, nie zabrakło znaczących sukcesów – Cieszynianom udało się zająć same wysokie miejsca w tabeli, w tym nawet jedno pierwsze.

fot. UM Cieszyn / Sport

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.