Cieszyn - badania przed planowaną modernizacją Rynku Miasta

Cieszyn – badania przed planowaną modernizacją Rynku Miasta

——

Data Wydarzenia: 25 listopad, 2021;
Miejsce: Cieszyn.

——

W czwartek 25 listopada mieszkańcy Cieszyna mogli zaobserwować niezwykły widok – dwaj mężczyźni z dziwną maszyną na kółkach spacerowali po cieszyńskim Rynku. Okazało się, że prowadzili oni badania terenu przed planowaną modernizacją ulic rynkowych w ramach projektu o nazwie “Szlakiem cieszyńskiego tramwaju – rozwój transgranicznej turystyki. Rewitalizacja Cieszyńskiego Rynku, ulicy Głębokiej oraz terenu wokół Mostu Przyjaźni w celu zwiększenia atrakcyjności turystycznej”.

Cieszyn - badania przed planowaną modernizacją Rynku Miasta

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach uspokaja, że urządzenie służyło jedynie do badań geofizycznych i miało na celu odszukanie ewentualnych reliktów przeszłości, które mogły się zachować pod ziemią bez potrzeby rozkopywania płyt chodnikowych. Takie działania musiały zostać wykonane ze względu na to, że Rynek w Cieszynie objęty jest nadzorem konserwatorskim.

Cieszyn - badania przed planowaną modernizacją Rynku Miasta

W celu przygotowania się do przebudowy ulic wokół Rynku konieczne są także mające się wkrótce rozpocząć badania archeologiczne.

Cieszyn - badania przed planowaną modernizacją Rynku Miasta

fot. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.