Burze z gradem na początek weekendu!

Burze z gradem na początek weekendu!

Data Wydarzenia: 20-21 maja, 2022; 
Miejsce: Ustroń, powiat cieszyński;

——

Uwaga turyści i mieszkańcy powiatu cieszyńskiego! Urząd Miasta Ustroń wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące zbliżającego się weekendu. Prognoza pogody wykazała burze z gradem i z porywistym wiatrem w nocy z 20 na 21 maja na terenie powiatu cieszyńskiego. Prawdopodobieństwo ich pojawienia się wynosi aż 80 procent.

Niesprzyjające warunki pogodowe rozpoczną się już wieczorem 20 maja około godziny 18:00. Początkowe opady deszczu dochodzące do blisko 25 mm mają się przerodzić w burze z gradem, którym towarzyszyć będzie wiatr osiągający w porywach nawet 100 km/h. Silne zjawiska nasilą się zwłaszcza w godzinach nocnych, a trwać będą aż do godziny 07:00 rano w dniu 21 maja.

Turystom i mieszkańcom radzimy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w sytuacji planowanych wyjść na szlak. W razie problemów lepiej zaczekać, aż burze z gradem przestaną zagrażać w rozpoczęciu wędrówki.

fot. Miasto Ustroń – FB
Cieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Komentarze (2)

zawsze tak straszom

gdzie ta burza ? jo nic nie widziol

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.