Burmistrz Żywca zapowiada powstanie nowej kładki na rzece Koszarawa

Burmistrz Żywca zapowiada powstanie nowej kładki na rzece Koszarawa

——

Data Wydarzenia: 5 listopad 2021;
Miejsce: Żywiec.

——

Miasto Żywiec otrzymało niedawno długo oczekiwane środki finansowe na przebudowę istniejącej kładki dla pieszych i rowerów wiodącej do Amfiteatru pod Grojcem w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, wspierającego polskie gminy, powiaty oraz miasta. Wysokość przyznanych na inwestycję funduszy wynosi prawie 5 milionów złotych.

Modernizację prowadzącego do amfiteatru przejścia ponad rzeką Koszarawą planowano już wcześniej w tzw. programie norweskim ze względu na chęć poszerzenia kładki, usprawnienia ruchu turystycznego oraz zwiększenia bezpieczeństwa przechodniów. Niestety, wówczas zabrakło oszczędności. Teraz zakłada się wybudowanie nowego obiektu obok obecnie istniejącego, a dopiero po zakończeniu prac budowlanych nastąpi rozebranie starego pomostu.

Burmistrz Miasta Żywiec zaręcza, że przebudowa kładki jest sprawą priorytetową, dlatego w najbliższym czasie ma zostać ogłoszony przetarg w konwencji zaprojektuj-wybuduj. Wygląd przejścia będzie w dużym stopniu zależeć od przyszłego projektanta.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.