Budowa ścieżki rowerowej w Łodygowicach

Budowa ścieżki rowerowej w Łodygowicach

——

Data Wydarzenia: 16 listopada, 2021;
Miejsce: Gmina Łodygowice.

——

Władze Urzędu Gminy w Łodygowicach informują, że rozpoczęła się budowa dalszej części ścieżki rowerowej. W najbliższym czasie zostanie wybudowane nowe 600 metrów przejazdu, które na koniec połączy się z istniejącą trasą w kierunku Jeziora Żywieckiego.

Aby budowa mogła się rozpocząć, wymagana była zgoda na wycięcie kilkudziesięciu samotnych drzew w pobliżu rzeki Żylicy. Dołożono wszelkich starań, by usunąć jedynie te, których brak był niezbędny do rozpoczęcia prac. W zamian za wspomnianą wycinkę przedstawiciele władz zobowiązali się do zasadzenia nowych 80 sadzonek drzew w obszarze należącym do Wód Polskich.

Projekt składa się nie tylko z rozbudowy ścieżki, ale także dodatkowych elementów infrastruktury wodnej. Do ścieżki asfaltowej o szerokości 2,5 metra dołączą umocnienia koryta rzecznego, barierko-poręcz, kładka nad rzeką, przebudowa latarni i instalacja odpowiedniego oznakowania trasy. Z tego powodu całość inwestycji wyniosła aż 400 tysięcy złotych, a jej wykonanie umożliwi dotacja rządowa.

Urząd Gminy w Łodygowicach zapewnia, że budowa zostanie zakończona przed następnym okresem letnim.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.