II edycja zawodów o Puchar Bike Parku na Wierchu Skalnity

Jaskinia Trzy Kopce

Brenna: Wyprawa Do Tajemniczego Świata Jaskiń

——

Data Wydarzenia: 14 sierpnia, godzina 9:00.
Miejsce: Brenna, ul. Bukowa.

——

Na terenie gminy Brenna będzie możliwość udziału w wycieczce górskiej wraz z przewodnikiem do jaskini w Trzech Kopcach.

Wycieczka skierowana jest do wszystkich chętnych, jedyne ograniczenie wiekowe występuje bezpośrednio przy zwiedzaniu jaskiń. Ze względu bezpieczeństwa minimalny wiek to 18 lat.

Wyprawa odbędzie w następujących dniach: 24 lipca i 14 sierpnia 2021 roku. Wszyscy chętni powinni stawić się na zbiórkę o godzinie 09:00 na ulicy Bukowej (przystanek PKS).

Trasa obejmuje:  Brenna Bukowa – Przełęcz Karkoszczonka – Trzy Kopce – Przełęcz Karkoszczonka.

Wycieczka zostanie zrealizowana z przewodnikiem. Głównym punktem wycieczki będzie zwiedzanie jaskini w Trzech Kopcach, przewidziany czas zwiedzania to ok. 2 godzin.

Na miejscu na uczestników będzie czekał doświadczony speleolog, który oprowadzi uczestników, a także przygotuje dla nich specjalistyczny sprzęt, który jest niezbędny podczas zwiedzania jaskiń. Koszt takiej wycieczki wynosi 10 zł od osoby.

Możliwe jest również ubezpieczenie NNW we własnym zakresie. By zapewnić sobie pewne miejsce wymagana jest rezerwacja. W takim przypadku należy skontaktować się z Informacją Turystyczną w Brennej pod numerem telefonu 33 8586 971.

Przełęcz Karkoszczonka

Uczestnicy będą wędrować przez Przełęcz Karkoszczonkę, która pomijając Bramę Wilkowicką jest najniższym punktem w wododziale Wisły na terenie Beskidu Śląskiego.

Jej nazwa pochodzi od słowa “karkosze”, oznaczającego w góralskiej gwarze gałęzie, odrąbane ze ściętych drzew iglastych. Niegdyś przełęcz nazywano “Skałką”.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.