Brenna: turniej siatkówki plażowej Piaski Brandysa

Piaski Brandysa – Turniej Siatkówki Plażowej w Brennej

——

Data Wydarzenia: 14 sierpnia, godzina 10:15.
Miejsce: Brenna, Górki Wielkie.

——

Dnia 14 sierpnia odbędzie się turniej siatkówki plażowej w Brennej w ramach promocji regionu i popularyzacji sportu.

Organizatorem akcji jest OPKIS Gminy Brenna. Zawody rozgrywać się będą na boisku do siatkówki plażowej w Ośrodku “Pod Brandysem” w Górkach Wielkich.

Do zapisów zapraszamy drużyny złożone z 3 zawodników oraz ewentualnie 1 rezerwowego, w których każdy członek musi mieć ukończone co najmniej 16 lat. Start turnieju zaplanowany na 10:15, warto jednak stawić się wcześniej w celu weryfikacji drużyn już o godzinie 09:00. Szczegóły dotyczące rozgrywek zostaną ogłoszone na odprawie tuż przed rozpoczęciem. Liczba miejsc ograniczona.

Kategorie

Rywalizacja będzie przebiegać w jednej kategorii OPEN w systemie pucharowym.

Dla drużyn z trzech pierwszych miejsc ufundowano atrakcyjne nagrody:

  • I miejsce – nagroda pieniężna 500 złotych i pamiątkowy puchar;
  • II miejsce – nagroda pieniężna 300 złotych i pamiątkowy puchar;
  • III miejsce – nagroda pieniężna 200 złotych i pamiątkowy puchar.

Rozdanie nagród nastąpi w trakcie uroczystej ceremonii po zakończeniu zmagań.

Do walki o podium zagrzewać będzie DJ Adamski.

Siatkówka Plażowa

Siatkówka plażowa to sportowa gra zespołowa, od 1996 roku uznana również za dyscyplinę olimpijską.

Różni się nieznacznie od piłki siatkowej, z której się wywodzi – w odmianie plażowej zwykle drużyny składają się z dwóch zawodników, gra się do 21 punktów, a piłka może zostać odbita każdą częścią ciała.

Mecze rozgrywane są na powietrzu, przez co istotną rolą w rozgrywce pełnią warunki atmosferyczne. Przykładowo, dodatkową trudność stanowi tor lotu piłki lub nieoczekiwane zmiany jej kierunku spowodowane wiatrem.

Siatkówka plażowa jest więc uważana za dyscyplinę trudniejszą niż zwykła siatkówka, dlatego uczestnicy wydarzenia będą mieli niezapomnianą okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.