Bielsko-Biała - zegar kwadransowy na rynku już naprawiony!

Bielsko-Biała – zegar kwadransowy na rynku już naprawiony!

——

Data Wydarzenia: 7 grudzień, 2021;
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

Jakiś czas temu tradycyjny zegar kwadransowy, czyli charakterystyczny czasomierz ulokowany na fontannie w centralnym punkcie bielskiego rynku, przestał poprawnie działać. W związku z tym Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej usiłował znaleźć kogoś, kto potrafiłby naprawić zegar.

Kiedy znalazł się wykonawca gotowy podjąć się tego zadania, okazało się, że wilgoć skutecznie uniemożliwiła naprawę układu elektronicznego we wnątrz zegara. Zdecydowano się więc zaprojektować mechanizm praktycznie od początku, łącznie z dodaniem pewnych usprawnień i ułatwień na przyszłość.

Ostatecznie, po tygodniach działań oraz dzięki włożonym w inwestycję środkom finansowym, zegar kwadransowy zaczął działać i funkcjonuje już od 29 listopada. Aby ułatwić turystom odczytywanie z niego godziny, obok czasomierza zamontowano tablicę z instukcją obsługi.

Zegar kwadransowy ukazujący upływ kwadransów w kolejnych godzinach to niesamowita ciekawostka turystyczna, którą warto zobaczyć, będąc w Bielsku-Białej.

fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.