Bielsko-Biała - zawaliła się ściana kamienicy mieszkalnej

Bielsko-Biała – zawaliła się ściana kamienicy mieszkalnej

——

Data Wydarzenia: 3 styczeń, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

W poniedziałek 3 stycznia w godzinach przedpołudniowych do dyżurnych stacjonujących w remizie bielskiej straży pożarnej dotarło nagłe zgłoszenie – zawaliła się jedna ze ścian prywatnej kamienicy mieszkalnej przy ulicy Celnej, niemal w samym centrum miasta Bielsko-Biała. W związku z istniejącym zagrożeniem przysypania osób postronnych gruzem natychmiast wysłano odpowiednie służby.

Na miejscu zdarzenia pojawiło się aż 7 zastępów straży pożarnej, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jastrzębia-Zdroju, a także policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy miejskiego ośrodka zarządzania kryzysowego, przedstawiciele nadzoru budowlanego, prokurator, nawet sam prezydent miasta. Prędko okazało się, że rzeczona kamienica była niezamieszkana, z kolei zawalona ściana znajdowała się od strony wewnętrznego dziedzińca.

Na szczęście, po przeprowadzeniu akcji poszukiwawczej pośród rumowiska nie odkryto żadnych ofiar, obyło się więc bez rannych i poszkodowanych.

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.