Bielsko-Biała: Ratownicy GOPR z wizytą w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym

Bielsko-Biała: Ratownicy GOPR z wizytą w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym

——

Data Wydarzenia: 20 październik, 2021.
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

Ich wizyta w Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Bielsku miała charakter edukacyjny. Dzieci z niepełnosprawnością intelektualną miały okazję się dowiedzieć, jak wygląda praca w górskim pogotowiu i w jaki sposób pomaga się ludziom potrzebującym pomocy lub wymagającej opieki medycznej na szlakach.

Nie zabrakło ciekawych prelekcji, pokazów sprzętu oraz warsztatów w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy opowiedzieli o swoich obowiązkach i o procedurach zachowywania bezpieczeństwa w górach, następnie zaprezentowali, jakich akcesoriów i narzędzi używają na co dzień, a na koniec przeprowadzili szkolenie z wykonywania prawidłowej resuscytacji RKO (potocznie zwanej metodą usta-usta) na manekinie, gdzie każdy mógł kolejno spróbować swoich sił.

Dodatkowymi atrakcjami były możliwość wypróbowania działania profesjonalnych noszy medycznych oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z całym ekwipunkiem ratowniczym, a także szansa na zajrzenie do wnętrza pojazdu ratowniczego.

Zdjęcia: GOPR Beskidy 

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.