Bielsko-Biała - pomarańczowe oświetlenie mostu na rzece Białej

Bielsko-Biała – pomarańczowe oświetlenie mostu na rzece Białej

——

Data Wydarzenia: 25 listopad – 10 grudzień, 2021;
Miejsce: Bielsko Biała – most na rzece Białej, ul. 11 listopada.

——

Most będzie świecić na pomarańczowo w ramach Kampanii 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy Wobec Kobiet.

Niedawno w Bielsku-Białej rozpoczęła się coroczna Kampania 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy Wobec Kobiet organizowana przez instytucję Soroptimist International we współpracy z ONZ. Jej stałym punktem jest rozświetlenie mostu znajdującego się na ulicy 11 listopada ponad rzeką Białą przy pomocy pomarańczowych świateł, które będą świecić w dniach 25 listopada do 10 grudnia.

Obie daty nie zostały wybrane przypadkowo. Dnia 25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, z kolei 10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W ten sposób symbolicznie pragnie się przypomnieć mieszkańcom o prawach kobiet na całym świecie oraz uświadomić zwykłych obywateli o istnieniu problemu przemocy stosowanej wobec płci pięknej i nie tylko. Dzięki takim akcjom działaczki Soroptimist International mają nadzieję całkowicie wyeliminować zjawisko agresji.

Kampanię dopełniać będą plakaty i banery rozwieszone na ulicach miasta oraz ulotki rozdawane przechodniom przez wolontariuszy.

fot. UM Bielsko-Biała, Paweł Sowa

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.