Bielsko-Biała - oficjalne odsłonięcie muralu Tadeusza Kościuszki

Bielsko-Biała – oficjalne odsłonięcie muralu Tadeusza Kościuszki

——

Data Wydarzenia: 15 listopad, 2021.
Miejsce: Bielsko-Biała, budynek Szkoły Kadetów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki.

——

Dnia 10 listopada dokonano oficjalnego odsłonięcia malowidła na elewacji Liceum Ogólnokształcącego poświęconego jednemu z największych polskich bohaterów i patronowi szkoły, Tadeuszowi Kościuszce. Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Polska – Świat i we współpracy z lokalnymi artystami, przy czym do malowania wykorzystano jedynie farby przyjazne dla środowiska i jednocześnie odporne na czynniki zewnętrzne.

Z lewej strony muralu widnieje postać Tadeusza Kościuszki na koniu, w identycznej pozie, w jakiej pojawia się na słynnej Panoramie Racławickiej – w ten sposób oddano hołd zwycięzcom Bitwy pod Racławicami w 1794 roku. Druga część prezentuje żołnierzy Wojska Polskiego, których szeregi zasilają uczniowie wstępujący do Szkoły Kadetów.

Na uroczystości odsłonięcia muralu nie zabrakło gromady wyjątkowych gości: przybyli m.in. przedstawiciele formacji wojskowych oraz Samorządu Bielska-Białej czy Bielska Orkiestra Dęta, a także kadeci pierwszego roku, którzy podczas ceremonii złożyli swoje ślubowanie.

fot. UM Bielsko-Biała

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.