Jesienią w Bielskim Centrum Kultury zagra znany jazzman Leszek Możdżer. Niesamowite wydarzenie muzyczne nadchodzi! Wybitny kompozytor, pianista i rewolucjonista polskiego jazzu wystąpi w Domu Muzyki w Bielsku-Białej. Koncert odbędzie się 3 października o godzinie 19:00. To wspaniała okazja dla fanów muzyki jazzowej oraz fortepianowej do usłyszenia utworów sławnego wykonawcy jedynego w swoim rodzaju. Zainteresowanych zapraszamy do wykupienia biletów z możliwością uzyskania atrakcyjnych zniżek. Leszek Możdżer jest wyjątkowym zjawiskiem - dokonał ogromnych przemian na polskiej scenie jazzowej, o jakich nie śniło się nikomu wcześniej. Ciekawy zmysł improwizacji, subtelność etiud i mazurków na miarę Chopina, "komediowe" inspiracje to tylko niektóre elementy charakterystycznego stylu nazwanego tętniącą ekspresją i jazzem Leszka Możdzera, które razem tworzą jazzową kameralistykę fortepianową. Dzięki współpracy z polskimi i zagranicznymi artystami jazzowymi, m.in. z Emilem Kowalskim, Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem, Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco, zyskał ogromną popularność. Jego albumy "Impressions On Chopin" i "The Time" na stałe wpisały się w klasyczny kanon jazzowych brzmień. Leszek Możdżer jest laureatem wielu nagród: Nagrody Filmowej Orły 2020, nagrody za najlepszą Polską Ścieżkę Dźwiękową Roku 2019 czy posiadaczem statuetki Fryderyka w kategorii Album Roku Muzyka Ilustracyjna. Z kolei w 2012 roku, jako pierwszy Polak, został uhonorowany i wybrany na przewodniczącego jury międzynarodowego konkursu Montreux Jazz Piano Competition w Szwajcarii. Jego występu po prostu nie wolno przegapić. Jako osobny gatunek muzyczny, jazz stanowi połączenie muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej, choć początki jego powstania nie są zbyt chlubne - rozwinął się bowiem na przełomie XIX i XX wieku w dzielnicy prostytutek w Nowym Orleanie w Stanach Zjednoczonych. Wywodzi się z piosenek i melodii wykonywanych przez potomków niewolników w Ameryce, dlatego charakteryzuje się prostym metrum parzystym, dużą dowolnością interpretacji, aranżacji i zróżnicowaniem stylów czy tendencją do improwizacji. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych na świecie był trębacz Louis Armstrong, dzięki któremu ten gatunek zawdzięcza swój sukces na arenie międzynarodowej. W Polsce zaś prekursorem jazzu był zespół Zygmunta Karasińskiego.

Wisła: Beskidzki Festiwal Podróżników

——

Data Wydarzenia: 3 października, godzina 19:00.
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

Jesienią w Bielskim Centrum Kultury zagra znany jazzman Leszek Możdżer.

Niesamowite wydarzenie muzyczne nadchodzi! Wybitny kompozytor, pianista i rewolucjonista polskiego jazzu wystąpi w Domu Muzyki w Bielsku-Białej. Koncert odbędzie się 3 października o godzinie 19:00.

To wspaniała okazja dla fanów muzyki jazzowej oraz fortepianowej do usłyszenia utworów sławnego wykonawcy jedynego w swoim rodzaju. Zainteresowanych zapraszamy do wykupienia biletów z możliwością uzyskania atrakcyjnych zniżek.

Leszek Możdżer

Leszek Możdżer jest wyjątkowym zjawiskiem – dokonał ogromnych przemian na polskiej scenie jazzowej, o jakich nie śniło się nikomu wcześniej.

Ciekawy zmysł improwizacji, subtelność etiud i mazurków na miarę Chopina, “komediowe” inspiracje to tylko niektóre elementy charakterystycznego stylu nazwanego tętniącą ekspresją i jazzem Leszka Możdzera, które razem tworzą jazzową kameralistykę fortepianową.

Dzięki współpracy z polskimi i zagranicznymi artystami jazzowymi, m.in. z Emilem Kowalskim, Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem, Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco, zyskał ogromną popularność.

Jego albumy “Impressions On Chopin” i “The Time” na stałe wpisały się w klasyczny kanon jazzowych brzmień. Leszek Możdżer jest laureatem wielu nagród: Nagrody Filmowej Orły 2020, nagrody za najlepszą Polską Ścieżkę Dźwiękową Roku 2019 czy posiadaczem statuetki Fryderyka w kategorii Album Roku Muzyka Ilustracyjna.

Z kolei w 2012 roku, jako pierwszy Polak, został uhonorowany i wybrany na przewodniczącego jury międzynarodowego konkursu Montreux Jazz Piano Competition w Szwajcarii. Jego występu po prostu nie wolno przegapić.

Muzyka Jazzowa

Jako osobny gatunek muzyczny, jazz stanowi połączenie muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej, choć początki jego powstania nie są zbyt chlubne – rozwinął się bowiem na przełomie XIX i XX wieku w dzielnicy prostytutek w Nowym Orleanie w Stanach Zjednoczonych.

Wywodzi się z piosenek i melodii wykonywanych przez potomków niewolników w Ameryce, dlatego charakteryzuje się prostym metrum parzystym, dużą dowolnością interpretacji, aranżacji i zróżnicowaniem stylów czy tendencją do improwizacji.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych na świecie był trębacz Louis Armstrong, dzięki któremu ten gatunek zawdzięcza swój sukces na arenie międzynarodowej. W Polsce zaś prekursorem jazzu był zespół Zygmunta Karasińskiego.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.