Bieg na Rysiankę w Węgierskiej Górce

PKP: Kolej na Beskidy

——

Data Wydarzenia: 28 sierpnia.
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

28 sierpnia rusza kolejna wycieczka krajoznawcza z cyklu “Kolej na Beskidy”.

Akcja Kolej na Beskidy to seria podróży krajoznawczych po Beskidach we współpracy z Kolejami Śląskimi i przewodnikami z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Całkowity koszt udziału pokrywa się z ceną biletu. Wystarczy jedynie dokonać elektronicznego zgłoszenia uczestnictwa i stawić się z biletem na stacji w dniu wycieczki. Liczba uczestników ograniczona.

Tym razem, 28 sierpnia, stacją początkową są Mikuszowice w Bielsku-Białej, a przystankiem końcowym Wilkowice Bystra.

Harmonogram

W programie wycieczki:

  • zaplanowana trasa wycieczki: Mikuszowice Bielsko-Biała – Łysa Góra – Magurka Wilkowicka – Wilkowice Bystra;
  • przewidywany czas przejścia: ok 6 godzin;
  • koniec wycieczki: powrót na stację początkową pociągiem;

To idealna okazja dla osób aktywnych, lubiących długie piesze spacery na odkrycie malowniczego regionu Beskidów, gdzie można podziwiać górską florę i faunę oraz dziką przyrodę w bezpośrednim kontakcie.

PKP Beskidy

Kolej na Beskidy jest również wspaniałą szansą na odczarowanie pewnych nieprzychylnych stereotypów o transporcie kolejowym w Polsce, popularnie nazywanych PKP.

Pierwsza w naszym kraju linia kolejowa została otwarta już 22 maja 1842 roku i łączyła ze sobą dwa miasta: Wrocław i Oławę.

Z początku służyła jedynie do transportu towarowego, m.in. węgla, dopiero w czasach późniejszych na znaczeniu zyskał przewóz pasażerski.

Odkąd w 2004 roku Unia Europejska przeznaczyła duże środki finansowe na rozwój polskich kolei, zwiększyła się ilość torów kolejowych, a także poprawiły ogólne warunki podróży w pociągach.

Według stanu na koniec roku 2018, długość linii kolejowych wynosiła około 19 tysięcy kilometrów, a kolej przetransportowała tylko w tym roku łącznie 249 milionów ton ładunków i 310 milionów pasażerów.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.