Bielsko-Biała: Festiwal Piosenki Bielskich Artystów

Festiwal Piosenki Bielskich Artystów w Bielsku-Białej

——

Data Wydarzenia: 3 wrzesień, godzina 18:00.
Miejsce: Bielskie Centrum Kultury.

——

Organizator imprezy, czyli Osiedlowe Centrum Kultury Pegaz-Aleksander Beskidzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zaprasza wszystkich zainteresowanych do Bielskiego Centrum Kultury na Festiwal Piosenki Bielskich Artystów.

Uczestnicy, czyli soliści, amatorskie zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne z terenów powiatu bielskiego, rywalizować będą o laur zwycięstwa na uroczystej gali – odbędzie się ona dnia 3 września o godzinie 18:00.

Wcześniej, bo już 31 sierpnia, będą miały miejsce przesłuchania finałowe na żywo, gdzie zostaną wyłonieni laureaci, którzy mają za zadanie przygotować jeden dowolny utwór z repertuaru innych znanych artystów.

Usłyszymy nowe aranżacje sławnych przebojówznanych osób pochodzących z regionu Bielska-Białej m.in. Marii Koterbskiej, Urszuli Dudziak, Bohdana Smolenia, Dominiki Gawędy, Grupy Furmana czy zespołu Akurat.

Gościem specjalnym gali finałowej, stanowiącej zwieńczenie całego konkursu, będzie zespół Dzień Dobry.

Sławni z Bielska-Białej

Pośród grona sławnych ludzi pochodzących z rejonu Bielska-Białej i okolic nie brakuje artystów, muzyków i kompozytorów znanych na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Do najważniejszych osobistości należy, rzecz jasna, Maria Koterbska, nazywana Damą Polskiej Piosenki, śpiewająca tradycyjne polskie szlagiery np. “Augustowskie noce” czy “Serduszko puka w rytmie cza cza”, która, co ciekawe, do dziś mieszka w kamienicy w Bielsku-Białej. Kolejną ważną figurą dla Bielska jest Jerzy Stuhr, wybitny aktor i ojciec równie znanego odtwórcy wielu ról, Macieja Stuhra.

Z Bielska-Białej pochodzi również Dominika Gawęda, czyli młoda, utalentowana piosenkarka, która zastąpiła Tatianę Okupnik i od 2006 roku jest wokalistką zespołu Blue Café. Do pozostałych sław należą m.in. Aneta Sablik, Zbigniew Preisner, Renata Przemyk, Jacek Koman, Barbara Bursztynowicz czy Urszula Dudziak.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.